تبلیغات
 TmxPLUS - اموزش کامل هیروی Guardian Wisb

اموزش کامل هیرویGuardian Wisb

                                                                                       

Guardian Wisp

 17+1.9   Strength
 
 Agility   23+1.6 
 
14+1.7    Intelligence

 • Affiliation: Sentinel
 • Attack Animation: 0.15 / 0.4
 • Damage: 43 – 52
 • Casting Animation: 0.001 / 0
 • Armor: 0
 • Base Attack Time: 1.7
 • Movespeed: 295
 • Missile Speed: 1600
 • Attack Range: 575
 • Sight Range: 1800/800


                            میرسیم سراغ لول ها

لول 1 =به نام Tetherکارایی

با این اسکیل هیرو Wisp خودش رو میتونه به یاراش متصل کنه به هر دو هیرو مقدار ۲۰% MS میده و هر دشمنی که به این اتصال برخورد کنه به ترتیب آپ ۰٫۷۵ / ۱٫۲۵ / ۱٫۷۵ / ۲٫۲۵ ثانیه stun میشه . این لول میتونه ماکسیمم از رنج ۱۸۰۰ تایی اتصال برقرار کنه ولی ماکسیمم رنج پایداری این اتصال ۹۰۰ هستش که اگه در موقع برقراری اتصال فاصله شما از یارتون بیشتر از ۷۰۰ باشه به طور اتوماتیک به سمت یارتون کشیده میشید تا به فاصله ۳۰۰ رنج با اون برسید . این اتصال ۱۲ ثانیه باقی میمونه و کولداون ( زمان آماده سازی دوباره ) اون هم ۱۲ ثانیه هستش . و ۴۰ تا مانا کم میکنه . با این لول یارتون که بهتون متصل هست از لول ۳ شما بهره میبره همینطور اگر با لول ۶ به جای دیگری Relocate کنید اون هم به همراه شما Relocate میشه و از hp regen و mana regen شما هم سود میبره (یعنی اگر شما regen بشید با آیتم لول یا حتی regen عادی خودتون اون هم regen میشه) ولی اگه wisp بیشتر از ۵۰% مقدار مانا و hp خودش رو در کمتر از ۰٫۰۲ ثانیه regen کنه (مثلا armlet یا cheez یا … ) یارش regen نمیشه . در زمان اتصال جای دکمه اسکیل کلیدی به وجود میاد که میتونین اتصال رو قطع کنین .

لول 2 =به نام Spiritshکارایی

این اسکیل ۵ تا spirit در طول ۴ sec آزاد میشن که به دور wisp در یک مدار دایره ای میچرخن و ۱۹ ثانیه باقی میمونن . این اسکیل به ترتیب آپ ۱۲۰/۱۳۰/۱۴۰/۱۵۰ تا مانا میخواد و ۲۰/۱۸/۱۶/۱۴ sec کولداون داره . ناحیه ای که هر اسپیریت دمیج میده برابر ۳۰۰ AOE هستش و وقتی به هیرو دشمن برخورد کنن منفجر میشن و به ترتیب اپ ۲۵/۵۰/۷۵/۱۰۰ تا دمیج به هیرو دشمن میدن (هر اسپیریت) ، ولی در برخورد با یونیت منفجر نمیشن و دمیج کمتری میدن که ۸/۱۴/۲۰/۲۶ هستش نوع دمیج از نوع magical و مینیمم در رنج ۱۰۰ و ماکسیمم تا رنج ۸۷۵ مدار حرکتی شون گسترده میشه و در طول اسکیل شما دو تا قابلیت کسب میکنین که میتونین باز و بسته شدن مدار حرکتی اسپریت ها رو کنترل کنین .

لول 3 =به نام Overcharge کارایی

این اسکیل مقداری AS (اتک اسپید) که به ترتیب آپ ۴۰/۵۰/۶۰/۷۰ و ۵/۱۰/۱۵/۲۰% مقاومت در برابر دمیج (کمتر دمیج میخوره) به خود wisp و هیرویی که با اسکیل ۱ به wisp متصل هست میده و ۲٫۵% از Hp و مانا wisp در هر ثانیه کم میکنه ولی از هیرویی که متصل هست چیزی کم نمیشه . وقتی این اسکیل ران میشه wisp مقداری درخشان تر میشه .

لول6=به نام Relocate کارایی

با این اسکیل wisp و هیرویی که با اسکیل ۱ متصل هست به جایی که wisp تعیین میکنه به مدت ۱۲ ثانیه جابجا میشن . این اسکیل ۱۰۰ تا مانا میخواد و به ترتیب اپ ۹۰/۷۵/۶۰ ثانیه کولداون داره و در هر جایی از مپ میشه جابجا شد و به ترتیب آپ ۲٫۵/۲٫۲۵/۲ ثانیه تاخیر برای جابجا شدن داره . در جایی که relocate میکنید یک علامت درخشان به وجود میاد اگر در هنگام تاخیر Relocate کردن wisp با stun یا هر اسکیل و آیتمی disable بشه relocate از بین میره .


                                          مزایا و معایب 

+ هیروی بسیار عالی برای گنک ساپورت

+ تلپورت همه جای مپ همراه یک یار

+ استان AOE با تایم خوب

+ مصرف کم مانا اسکیل ها

+ اسکیل های فرار خوب

- آرمور شروع بازی صفر

- دمیج کم در شروع بازی

- در صورت نبودن یار گنکر خوب گوشت بازی میشه

- در فارم کردن خیلی ضعیفه

- در مود CM در بازی های CW حتما بن میشه


   


                                                       تفسیری از لول 2و3

clip image0141 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp Spirits

این اسکیل موارد استفاده مختلفی داره که یک موردش واسه اذیت کردن هیرو مقابلتون هستش مزایای این اسکیل دمیج خوب و رنج بالا و از نقاط ضعفش میشه به مانا مورد نیاز و رفلکس و تجربه بالا برای درست استفاده کردن از اسکیل ذکر کرد این اسکیل عموما در موارد زیر استفاده میشه که در ادامه توضیح داده میشه

جاسوسی (Scout)

این اسکیل با دارا بودن رنج بسیار بالا spirit ها در حرکت دایره ای به شما این امکان رو میدن تا رنج بالایی رو دید داشته باشید که در فرار و گنک میتونه خیلی کمکتون باشه

clip image026 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

در عکس محدوده جاسوسی با رنگ قرمز نمایان شده

clip image027 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

 

 

اذیت کردن

۱۰۲۵ رنج بسیار بالا و دمیج خوبش به شما کمک میکنه که راحت هیرو مقابلتون رو اذیت کنین .

clip image028 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

clip image029 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

 

تعقیب و گنک

دید بالا و دمیج خوب همینطور میتونه در تعقیب و گنک بهتون کمک کنه یادتون باشه زمان اسکیل از تایم کولداون بیشتره پس دقتتون رو بیشتر بکار بگیرید تا بهتر بتونید دمیج بدید و نگران کولداون اسکیل نباشید

clip image031 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

فارم و پوش (Farm/Push)

Spirit ها دمیج کمی به یونیت ها وارد میکنن ولی بعد از تایم اسکیل منهدم میشن و فول دمیج تا ۳۰۰ AOE میدن این اسکیل به همین دلیل AOE دمیج واسه پوش و فارم کاربرد داره .

clip image033 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

clip image034 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

در آخر بگم که برای باز و بسته کردن رنج اسکیل از E و D یا کلید هایی که در هنگام استفاده اسکیل میاد استفاده کنید

clip image0161 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp Overcharge

این اسکیل ۳ تا ویژگی اصلی داره افضایش AS که خوبه و کم کردن مانا و Hp که بده و مقاومت در برابر دمیج که بستگی به شرایط داره ، موارد استفاده عبارتند از

تانک شدن یا سخت تر شدن هیرو

در این مورد باید یکم حساب کنید به صورت زیر

اگر دمیج ای که در هر ثانیه میخورید بیشتر از HP degenerate بود اسکیل ۳ رو فعال کنید

اگر دمیج ای که در هر ثانیه میخورید کمتر از HP degenerate بود اسکیل ۳ رو غیر فعال کنید

همچنبن اگر دیدید که دمیج لحظه ای سنگینی مثل ۶ لیون و … میخواد بهتون وارد بشه سریع ۳ رو روشن کنید و بعد خاموش کنید

ساپورت (Support)

برای ساپورت یارتون شما اول به اتصال با اسکیل ۱ نیاز دارید و بعد میتونید با روشن کردن ۳ یارتون رو در فرار با ویژگی مقاومت در برابر دمیج و در گنک با مقاوم کردن و AS دادن به یارتون ساپورتش باشید .

clip image036 thumb آموزش هیروی Guardian Wisp

در این عکس نحوه ساپورت با ۳ رو میبینید که بلاد (blood seeker) حتی با Hp بسیار کم موفق به گنک میشه

یه نکته کوچیکم اینکه شما با AS ای که میگیرین میتونین واسه زودتر زدن تاور دشمن یا deny کردن تاور خودتون و خصوصا در زدن سریعتر roshan همراه یارتون (با ۱و ۳) میتونین از این اسکیل استفاده کنین


                                                        طریقه ی لول گیری

برای طریقه اسکیل گیری شما باید تصمیم بگیرید میخواید چه پستی بازی کنید ساپورت کامل یا نیمه گنکر نیمه ساپورت ولی در هر صورت باید اسکیل ۱ تون رو اول و ۶ تون رو به موقع بگیرید .

ساپورت کامل :

در هر صورت شما باید ۱ و ۶ تون رو سریع آپ کنید ولی برای ساپورت شدن باید لول ۳ رو زودتر از ۲ آپ کنید . شما برای ساپورت بهتر نیاز به stun و MS اسکیل ۱ و IAS و مقاوت در برابر دمیج اسکیل ۳ دارین واسه همین برای ساپورت شدن باید بیشتر روی این دو اسکیل اتکا کنید .

۱٫ Tether

2. Spirits

3. Tether

4. Overcharge

5. Tether

6. Relocate

7. Tether

8. Overcharge

9. Overcharge

10. Overcharge

11. Relocate

12. Spirits

13. Spirits

14. Spirits

15. Attribute Bonus

16. Relocate

17. + Attribute Bonus

نیمه گنکر نیمه ساپورت :

مثل مورد قبل باید ۱ و ۶ تون رو به موقع بگیرید ولی برای گنکر شدن کمی به دمیج اسکیل ۲ دارین به همین دلیل اسکیل ۲ رو بیشتر از ۳ اپ میکنین تا با دمیج اون بتونین کمی هم گنک کنین .

۱٫ Tether

2. Spirits

3. Tether

4. Spirits

5. Tether

6. Relocate

7. Tether

8. Spirits

9. Spirits

10. Overcharge

11. Relocate

12. Overcharge

13. Overcharge

14. Overcharge

15. Attribute Bonus

16. Relocate

17. + Attribute Bonus


                                                      استراتژی بازی

در ابتدا از موارد استفاده این هیرو صحبت کنیم

موارد پیک کردن این هیرو :

 • وقتی دوست دارید که هیروی ساپورت باشین
 • وقتی در بازی CW یا با پلیر تیم تون آشنا هستین
 • وقتی در تیم تون بیشتر از ۲ گنکر خوب وجود داره

موارد عدم استفاده از این هیرو :

 • وقتی در تیم مقابل هیرو لول زن دمیج سنگین (لیون و لینا و …) زیاد هست
 • وقتی هیرو های گنکر تیم مقابل بهتر از تیم شما هستن
 • وقتی یاری واسه ساپورت ندارین

حالا به استراتژی بازی میپردازیم

آغاز بازی :

در ابتدا باید لاین خودتون رو مشخص کنید بهتون پیشنهاد میکنم هرگز solo نرید اگر میخواهید گوشت بشید اینکارو کنید برای انتخاب لاین سعی کنید با یک هیرو stunner و یا slower سنگین که کمی اتکر هم باشه همراه باشید (مثلا لیون استانر هست ولی کاری نمیشه باهاش کرد یا کیل گرفت) در ابتدا سعی کنید فقط زنده بمونید گلد و EPX کسب کنید همین و اگر یارتون مایل بود دنبال frist blood باشید برای اینکار ۱ و ۳ آپ کنید ولی اگر هیرو جلوتون سنگین بود و یا melee بود و یا دنبال کیل نیستین ۲ اپ کنید تا حداقل بتونید اذیت کنید . برای گنک میتونید دور وایستید و وقتی هیرو های مقابل یارتون فکر کردن که اون تنهاس و واسه گنکش اومدن زیر تاور از فاصله ۱۸۰۰ تایی ۱ کنید طوری که سعی کنید stun کنید و کیل بگیرید . در یک حالت دیگه شما باید تلپورت بگیرین و حواستون به هر ۳ لاین باشه و اگر دیدین میتونین واسه گنک کمک کنید به اون لاین تلپورت کنین و کارتون رو انجام بدین . فقط حواستون خیلی جمع باشه تا گوشت نشین چون در اول بازی آرمور و hp بالایی ندارین .

اواسط بازی :

در اواسط بازی باید گنک و ساپورت کنید . به همراه یار گنکر تون باید هیرو های حریف در هر جایی از مپ از شما بترسن . نباید فارم هارو بیکار بزارین . بوت STG و Magic Wand و Urn of Shadows و Mekansm آیتم هایی هستن که برای ساپورت لازم دارین هیرویی گنکر متصل به شما به هیچ عنوان نباید hp کم بیاره فقط هواستون باشه که از آیتم های Magic Wand وUrn of Shadows در آخرین موارد heal استفاده کنین فرض کنید با یار گنکرتون مقابل ۲ هیرو هستین اگر اول از Magic Wand وUrn of Shadows استفاده کنید بعد از شارژ شدن با کیل نفر اول آیتم در CD میره و با داشتن شارژ نمیشه استفاده کرد . همیشه یادتون باشه یکی از استفاده های لول ۲ تون جاسوسی هست پس چه برای گنک و برای گنک نشدن از این اسکیل استفاده کنین همینطور میتونید اسکیل ۶ یاتون نره . فراموش نکنید شما یک AOE stun 2.25 ثانیه ای دارید که در درگیری های تیمی و گنک میتونه خیلی موثر باشه . وقتی با ۶ برای گنک میرید حواستون باشه هیرویی که برای گنکش میرید یا یارتون که باهاتون میاد قابلیت گنک در ۱۱ ثانیه رو داشته باشه وگرنه کاری نمیتونید بکنید و همینطور بدونید که در اواسط بازی شما همچنان ضعیفید پس تنها برای گنک و فارم نرید .

اواخر بازی :

در اواخر بازی باید در همه گنک ها و درگیری های تیمی باشید AOE stun و اسکیل ۳ و ۵۰۰ تا دمیج اسکیل ۲ که تا ۳۰۰ AOE دمیج میده خیلی میتونه کمک باشه . آیتم هاتون رو کامل کنید اولین آیتم سنگینی که میبندید سعی کنید heart باشه و چون شما یک ساپورت گنکر هستین داشتن Hex واستون خوبه . AS و MS که دارین واسه هیرو های زیر خیلی میتونه به درد بخوره پس اگه تو تیمتون بودن حتما همراهیشون کنید.

 


                                              طریقه ایتم بندی به طور کامل

اوایل بازی:

منظور از اوایل بازی یک سوم اول بازی هست نه اینکه همه این آیتم هارو در شروع بگیرین

 یا و واسه هیل خوبن! این برای stg و تبدیل به

این و برای تبدیل به  

و ایتم  که کلا لازمه

وایتم  که برای ارمور لازمه و بعد این  برای ساپورت و تبدیل به

اواسط بازی:

 برای ساپورت

  واسه STG

 دمیج بلوک و HP و HP regen همچنین واسه یارتون خوبه

اگه هیرو های مقابل MS بالایی دارن و فرار میکنن میتونین ببندید تا با MS که میده و Disable هم در فرار کردن و هم در تعقیب کردن کمکتون کنه

اواخر بازی:

واقعا عالی هم واسه خودتون هم واسه ساپورت یا اسکیل 1

شما ۲٫۵ ثانیه استان دارید ۳٫۵ ثانیه هم هگز کنید ۶ ثانیه disable کردن هر ganker ای آرزو داره همیشه با شما باشه

این ایتم  اگر  لول های هیرو های مقابل بیشتر target هستش

چون شنما رنج هستین واستون کار میکنه کلا واسته ساپورت و کمی اتک خوبه!

 آرمور چیزی که خیلی لازم دارید

ایتم های نا مناسب :

 این و و … شما که DPS نیستین پس بیخیال

           

                             امید وارم که از این اموزش استفاده کافی رو برده باشین  !

           لطفا نظر یادتون نره  !!!! (با نظر های شما ما بر پاییم )   
برچسب ها : اموزش هیروی Guardian Wisb ،